Przejdź do treści

Małżeńskie Mity – jakie są?

Małżeńskie Mity – jakie są?

Istnieje wiele mitów małżeńskich tam, a jeśli wierzysz im, będziesz ustawiać się na problemy. Przede wszystkim ważne jest, aby zrozumieć, że nieporozumienia są częścią ludzkiej kondycji i są powszechne we wszystkich związkach. Jednak niektóre z nich mogą wskazywać na poważniejszy problem.

Relacje nie są bajką

Nieważne, jak bardzo możesz chcieć, aby twój związek był jak bajka, nie stanie się to z dnia na dzień. Musisz na to zapracować. Musicie się poświęcić. Musisz nauczyć się doceniać wady drugiej osoby. I musisz być skłonny do zmiany i dostosowania się do ich sposobów. Prawdziwe związki są niechlujne i nie zawsze idą zgodnie z planem.

Życie to nie bajka

Choć prawdą jest, że życie małżeńskie jest magicznym doświadczeniem, to prawdą jest również, że wymaga dużo pracy. Podczas gdy na początku prawdopodobnie doświadczysz zabawy i magii, w końcu zmierzysz się z przyziemnymi realiami codziennego życia, w tym wymagającym harmonogramem pracy i nudnymi przyjaciółmi. Pierwszym krokiem jest utrzymanie realistycznych oczekiwań.

Pieniądze są powodem, dla którego ludzie są szczęśliwi

Jednym z powodów, dla których ludzie są nieszczęśliwi w małżeństwie, jest ich niezdolność do uzgodnienia, jak wydać swoje pieniądze. Czy to na wakacje, naprawę samochodu, czynsz, czy nawet utratę pracy, para może mieć różne opinie. Rezultatem jest napięcie i uraza. Odbiera to również finansową wartość małżeństwu i uniemożliwia parze planowanie długoterminowych celów.

Małżeństwo to praca

Według A.O. Scotta, profesora psychologii, małżeństwo to praca. „Im trudniejsze jest małżeństwo, tym bardziej romantyczne się wydaje” – pisze. Ale nie ma żadnej sekretnej formuły ani przepisu na sukces. Potrzeba miłości i silnego zaangażowania, aby to się udało. Niestety, wiele par używa swoich dzieci jako dźwigni, ukrywa problemy za zamkniętymi drzwiami i zapomina o swoich przysięgach.

Kohabitacja nie jest dobrym „testem” dla małżeństwa

Jest wiele argumentów przeciwko kohabitacji jako „testowi” dla małżeństwa, a pierwszym z nich jest to, że kohabitacja często prowadzi do rozwodu. Dzieje się tak dlatego, że doświadczenie kohabitacji często zachęca osobę do porównywania swojego związku do związku współlokatora, a to może prowadzić do rozwodu. Ponadto, życie jak mąż i żona podważa wyjątkowość małżeństwa.

Milenialki i mamy Gen Z są zadowolone ze swojego życia seksualnego

Większość mam Millenialsów i Gen Z jest zadowolona ze swoich relacji z seksem. Badanie wykazało również, że prawie trzy czwarte millenialsów uprawia seks co najmniej raz w tygodniu. Jednak większość z nich jest zajęta i kończy na uprawianiu seksu zaledwie dwa do trzech razy w tygodniu.

Znalezienie bratniej duszy

Mit, że znalezienie bratniej duszy jest niezbędne do szczęśliwego małżeństwa, staje się coraz bardziej powszechny. Według ostatnich badań 80 procent kobiet woli męża, który wyraża głębokie uczucia, a 42 procent samotnych Amerykanek w wieku 20 lat uważa, że ważne jest, aby ich małżonkowie mieli podobne przekonania religijne. Chociaż mit o znalezieniu bratniej duszy jest popularny, nie gwarantuje on udanego małżeństwa. Co więcej, mit o znalezieniu bratniej duszy może zwiększyć ryzyko rozwodu.

Porada przedmałżeńska

Wiele mitów istnieje na temat małżeństwa. Mogą one wywołać niepotrzebny stres i niepokój, zwłaszcza u nowożeńców. Niektórzy uważają, że pary, które korzystają z poradnictwa małżeńskiego, zerwały więź małżeńską. Jednak doradztwo małżeńskie jest cennym procesem edukacyjnym, który pomaga parom stać się bardziej świadomymi siebie i uniknąć wspólnych pułapek.

Unikanie konfliktów

Choć prawdą jest, że istnieją dwa podstawowe style radzenia sobie z konfliktami, unikanie i zakwaterowanie, nie ma znaczącej korelacji między nimi a liczbą konfliktów w małżeństwie. Pary, które wolą dostosować się do preferencji partnera, zgłaszają mniej konfliktów niż te, które wolą unikać konfliktu. Pomocne może być odbycie kursu szkoleniowego, aby dowiedzieć się, jak najlepiej zarządzać konfliktem w małżeństwie.

Oczekiwanie, że współmałżonek spełni wszystkie twoje potrzeby

Oczekiwanie, że współmałżonek spełni wszystkie twoje potrzeby w małżeństwie, może prowadzić do frustracji i rozczarowania. Zamiast szukać tego, czego potrzebujesz od swojego partnera, spróbuj mu to zaoferować. Przekonasz się, że twój współmałżonek poczuje się bardziej zadowolony, jeśli to zrobisz, a także sprawi, że wasz związek będzie bardziej spełniony.

Plasterek Cytryny © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Kontakt