Przejdź do treści

Jak Przetrwać Długą Podróż Samolotem?

  • Porady
Jak Przetrwać Długą Podróż Samolotem?

Jeśli podróżujesz długim lotem, może być trudno wiedzieć, co robić, gdy jesteś na pokładzie. Na szczęście istnieje wiele strategii, których możesz użyć, aby Twój lot był tak wygodny i wolny od bólu, jak to tylko możliwe. Pierwszą wskazówką jest pamiętanie, że Twój lot będzie długi i będziesz miał dużo czasu, aby usiąść. Oznacza to, że powinieneś przygotować sobie różne zajęcia, aby zapewnić sobie rozrywkę. Ponadto, upewnij się, że ładujesz swoją elektronikę i trzymasz ją w pełni załadowaną.

10 wskazówek dotyczących podróży, aby przetrwać długą podróż samolotem

Jest kilka wskazówek, które możesz wykorzystać, aby uczynić długą podróż samolotem bardziej komfortową. Pierwszą z nich jest pozostanie nawodnionym. Powietrze w samolocie jest suchsze niż pustynia Sahara, a to może pozostawić uczucie zawrotów głowy, wzdęcia i zmęczenia. Spróbuj pozostać nawodniony, aby uniknąć któregokolwiek z tych niewygodnych efektów ubocznych.

Ustaw swój zegarek na strefę czasową, do której podróżujesz, gdy wejdziesz na pokład samolotu. Następnie oprzyj swój harmonogram poza tą strefą czasową. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest pozostanie obudzonym po czasie przeznaczenia. To sprawi, że będziesz później zły. Alternatywnie, użyj zatyczek do uszu lub osłon na oczy, aby spać podczas lotu.

Inna wskazówka to utrzymywanie aktywności. Granie w puzzle lub wyszukiwanie słów może pomóc Ci przejść czas. Słuchanie muzyki może być również dobrym sposobem na spędzenie czasu. Możesz również użyć systemu rozrywki w samolocie, aby być zajętym.

Unikanie jet lagu

Kluczem do uniknięcia jet lagu podczas długiej podróży samolotem jest uzyskanie dużej ilości odpoczynku. Spanie podczas lotu pomoże Ci szybciej dostosować się do nowej strefy czasowej, możesz też wziąć tabletki nasenne dostępne bez recepty lub na receptę, które pomogą Ci w tym. Należy jednak pamiętać o ryzyku związanym z takimi lekami.

Po pierwsze, zaplanuj swoje loty tak, abyś wylądował w czasie zbliżonym do czasu lokalnego. Jest to ważne, ponieważ wiele lotów przez strefy czasowe będzie celowo lądować wcześnie rano. Aby zminimalizować jet lag, spróbuj zaplanować loty tak, abyś dotarł do miejsca docelowego w pobliżu czasu, w którym zwykle się budzisz.

Po drugie, unikaj latania w środku nocy. Powinieneś także upewnić się, że dobrze się wyśpisz w noc przed lotem. Przyjeżdżając wcześniej, będziesz miał więcej czasu na dostosowanie się do nowej strefy czasowej. Niektórzy ludzie ustawiają swoje zegarki na czas w miejscu docelowym, gdy tylko samolot wystartuje. Jeśli podróżujesz w celach biznesowych, przybycie dzień przed ważnym spotkaniem pozwoli Ci dostosować się do nowej strefy czasowej bez uczucia groggy następnego dnia.

Utrzymanie nawodnienia

Jeśli lecisz przez dłuższy czas, ważne jest, aby pozostać nawodnionym. Butelka wody z elektrolitami pomoże Ci utrzymać nawodnienie. Alternatywnie, możesz przynieść własne butelki z wodą i napełnić je przed wejściem na pokład samolotu. Jedną z dobrych zasad jest picie około ośmiu uncji wody na każdą godzinę lotu.

Choć możesz mieć pokusę, aby pić alkohol podczas podróży, nie jest to dobry pomysł. Większość samolotów i lotnisk ma teraz fontanny z wodą. Możesz napełnić swoją butelkę wody w tych fontannach i zaoszczędzić pieniądze.

Unikanie głodu w środku nieba

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zapewnienie, że pijesz dużo wody. Samoloty mają niską wilgotność, a odwodnienie może być poważnym problemem, zwłaszcza jeśli lecisz na długich dystansach. Ponadto, odwodnienie może być pogorszone przez warunki medyczne i leki. Na szczęście istnieje wiele sposobów na uniknięcie odwodnienia podczas lotów, w tym przyniesienie własnej butelki z wodą.

Uzyskanie miejsca przy oknie

Jeśli podróżujesz na długiej trasie samolotu, istnieje kilka sposobów na uzyskanie miejsca przy oknie. Po pierwsze, należy przybyć wcześniej do bramy wejściowej, a następnie poprosić pracownika bramy o zmianę miejsca na miejsce przy oknie. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ może to być niemożliwe. Innym sposobem na zdobycie miejsca przy oknie jest czekanie do końca okresu wejścia na pokład, kiedy mogą być wolne miejsca. W ten sposób unikniesz bycia ostatnim na pokładzie i będziesz mieć pewność, że masz wystarczająco dużo miejsca do przechowywania bagażu.

Siedzenia przy oknie są świetne, jeśli lubisz spać lub po prostu lubisz patrzeć przez okno. Zapewniają one również wspaniały widok na niebo. Jeśli chcesz spać, możesz spróbować umieścić poduszkę między sobą a oknem, aby nie uderzyć głową w okno. Jeśli jednak planujesz drzemkę, być może będziesz musiał obudzić swojego kolegę z fotela, zwłaszcza jeśli twój samolot to długi lot.

Plasterek Cytryny © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Kontakt