Przejdź do treści

Maż Mnie Bije – Co Robić?

  • Porady
Maż Mnie Bije – Co Robić?

Jeśli twój mąż regularnie cię bije, może to być czas, aby rozważyć uzyskanie pomocy. Istnieje wiele opcji, od skontaktowania się z prawnikiem rozwodowym do złożenia skargi. To może być stresujące, ale jest dostępna pomoc. W poniższym artykule znajdziesz porady i informacje, które pomogą Ci zdecydować, co robić.

Twoje opcje postępowania z mężem, który Cię bije

Istnieje kilka opcji dla kobiet, gdy ich mąż zaczyna je fizycznie wykorzystywać. Pierwszą opcją jest opuszczenie miejsca zdarzenia i wezwanie policji. Policja może zapewnić Pani ochronę prawną i może udzielić potrzebnej Pani porady. Po przybyciu policji nie powinna Pani pozostawać sama z napastnikiem. Ponadto powinna Pani natychmiast skorzystać z opieki medycznej, aby upewnić się, że nie doznała Pani dalszych obrażeń. Powinna Pani również poinformować męża, że nie będzie Pani tolerować kolejnych nadużyć.

Inną opcją jest odwiedzenie lokalnej infolinii ds. przemocy domowej, aby uzyskać skierowanie do grup battererów lub terapeutów. W obu przypadkach powinnaś być szczera z liderem grupy lub terapeutą. Opowiedz im swoją historię przemocy. Jeśli przemoc jest zbyt poważna, należy natychmiast udać się na policję.

Uzyskanie pomocy

Jeśli jesteś ofiarą związku, w którym występuje przemoc, możesz nie być pewna, co robić dalej. Pomimo faktu, że mężczyźni mogą być sprawcami i ofiarami napaści, większość brutalnych napaści ma miejsce wobec kobiet. Dobra wiadomość jest taka, że nie jesteś sama i możesz szukać pomocy, jeśli jesteś gotowa podjąć działania. Niezależnie od tego, czy zdecyduje się Pani szukać profesjonalnej pomocy, czy też zaciągnąć się po pomoc przyjaciół i rodziny, istnieje wiele opcji dostępnych dla Pani.

Złożenie skargi

Są różne sposoby złożenia skargi, gdy mąż mnie bije. Jeśli nie chce Pani iść na policję, może Pani zadzwonić do lokalnego sądu rejonowego i poprosić o złożenie skargi. Może Pani również skontaktować się z komórką dla kobiet, aby szczegółowo zarejestrować swoją skargę.

Jeśli mąż bije Panią wielokrotnie, warto zgłosić ten incydent na policję. Policja doradzi Ci wtedy, co możesz zrobić i może podjąć kroki przeciwko niemu. Jeśli nie przestanie, może Pani również wystąpić o rozwód z powodu okrucieństwa. Jeśli chcesz uzyskać pomoc w swojej sprawie, możesz również porozmawiać z prawnikiem rozwodowym, który pomoże Ci zdecydować o najlepszym sposobie postępowania.

Plasterek Cytryny © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Kontakt