Przejdź do treści

Naturalne Metody Radzenia Sobie Ze Stresem

  • Zdrowie
Naturalne Metody Radzenia Sobie Ze Stresem

Jeśli szukasz naturalnego sposobu radzenia sobie ze stresem, istnieje wiele opcji do wyboru. Pisanie dziennika lub wykonywanie skanu mentalnego może pomóc Ci w de-stresie. Ćwiczenia to kolejny dobry sposób na radzenie sobie ze stresem. Zioła adaptogenne mogą być również korzystne.

Relaksacja

Techniki redukcji stresu mogą być świetnym sposobem na poprawę zdrowia psychicznego i samopoczucia. Metody te obejmują kierowaną wyobraźnię, medytację i techniki relaksacyjne. Wiele z nich jest dostępnych na kasetach wideo lub w formie audiobooków. Można również znaleźć zajęcia w społeczności, które uczą tych technik. Jednak przed rozpoczęciem programu relaksacyjnego, należy skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia. Ci specjaliści specjalizują się w różnych technikach relaksacyjnych i mogą pomóc Ci znaleźć taki, który jest najlepszy dla Twoich potrzeb.

Techniki relaksacyjne mogą zająć trochę czasu, aby stać się skuteczne, więc upewnij się, że daj sobie wystarczająco dużo czasu, aby je wypróbować. Praktykowanie techniki relaksacyjnej może również pomóc Ci uzyskać nową perspektywę na stresujące sytuacje. Techniki te nie wymagają dużej ilości sprzętu, więc można je łatwo wdrożyć do codziennego życia.

Laughter

Laughter jest naturalnym środkiem łagodzącym stres, który może poprawić Twój nastrój i zwiększyć osobistą satysfakcję. Może również zmniejszyć objawy depresji i niepokoju. Śmiech pomaga również zmniejszyć hormony stresu, w tym kortyzol, najbardziej powszechny hormon stresu. Śmiech zwiększa również ilość tlenu w organizmie i poprawia krążenie.

Korzyści płynące ze śmiechu są często niedoceniane. Fizjologiczne korzyści śmiechu nie są dobrze poznane, ale obecne badania wykazały, że ma on wiele pozytywnych skutków. Jest skuteczną, niedrogą i nieinwazyjną metodą leczenia stresu. W przeciwieństwie do wielu leków, śmiech jest często darmowy i nie ma negatywnych skutków ubocznych. Aby pomóc lekarzom w przepisywaniu śmiechu swoim pacjentom, powinni oni przejrzeć dostępne dowody naukowe i sformułować zalecenia w oparciu o konkretne potrzeby pacjenta.

Ćwiczenia

Powtarzalne ruchy ćwiczeń mogą zwiększyć naszą świadomość ciała i naszych emocji. Dzięki temu możemy skupić się na naszym ruchu fizycznym i znaleźć siłę, gdy jej potrzebujemy. Zwiększa również nasze poczucie optymizmu, spokoju i jasności. Niektórzy ludzie zauważyli natychmiastowy wzrost nastroju po treningu, podczas gdy inni doświadczają stopniowej poprawy w czasie.

Dowiedziono, że ćwiczenia zmniejszają poziom stresu. Dotyczy to niemal każdego rodzaju aktywności fizycznej. Od treningu siłowego po proste ćwiczenia z taśmami oporowymi, ćwiczenia zmniejszają poziom hormonów niepokoju w organizmie. Może również poprawić twoją koncentrację i pamięć.

Zioła adaptogenne

Mimo że zioła adaptogenne są ogólnie bezpieczne do przyjmowania, nie powinny być stosowane jako stały środek na stres. Powinny być przyjmowane w małych dawkach codziennie i przez okres od sześciu do 12 tygodni. Biorąc większe dawki w jednym czasie może mieć negatywne skutki. Adaptogeny mogą być spożywane jako herbaty, nalewki lub suplementy.

Adaptogenne zioła mogą pomóc w radzeniu sobie ze stresem poprzez stabilizację osi podwzgórze-przysadka-nadnercza (HPA). Kiedy jesteś pod wpływem stresu, twoje podwzgórze produkuje CRH (hormon). Ten hormon podróżuje do przysadki mózgowej, która stymuluje uwalnianie hormonu ACTH, który z kolei wyzwala nadnercza do uwalniania kortyzolu i adrenaliny. Oś HPA jest często przepracowana i dysfunkcyjna, ale stosowanie ziół adaptogennych może pomóc jej utrzymać prawidłowe działanie funkcji i zmniejszyć negatywne skutki stresu.

Herbata rumiankowa

Herbata rumiankowa jest naturalnym sposobem radzenia sobie ze stresem i poprawy zdrowia. Poprawia również samopoczucie i jakość snu. Ma również wiele innych korzyści zdrowotnych, w tym poprawę zdrowia sercowo-naczyniowego i zdrowia kości. Dodatkowo pomaga w skurczach menstruacyjnych. Aktywny składnik w rumianku, apigenina, jest znany z tego, że zmniejsza niepokój i ból.

Choć rumianek jest bezpieczny dla większości ludzi, istnieje kilka środków ostrożności, których powinieneś przestrzegać. Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, to nie jest dobry pomysł, aby pić rumianek. Ponadto, może on zakłócać terapię hormonalną. Ponadto, zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed spożyciem herbaty rumiankowej.

Banany

Banany są zdrową przekąską, a potas i magnez w nich zawarty może pomóc złagodzić stres. Zawierają również tryptofan, substancję chemiczną dla mózgu, która zwiększa poziom serotoniny i melatoniny. Ciemnozielone warzywa są również dobre dla Ciebie w stresujących czasach, ponieważ uzupełniają naturalną równowagę witamin i minerałów w naszym organizmie. Zawierają również kwas foliowy, rodzaj witaminy B, która pomaga zmniejszyć niepokój i panikę.

Przemysł bananowy ma historię degradacji środowiska i złych warunków dla pracowników. Bezpośrednio wpływa na zdrowie i dobrostan pracowników, społeczności lokalnych i systemów wodnych. Trudno jest również małym i średnim gospodarstwom bananowym zapewnić podstawowe usługi, a kobiety w bananowych gospodarstwach domowych często nie mają dostępu do podstawowych zasobów, takich jak urządzenia sanitarne. Ponadto zmiany klimatyczne spowodowały wzrost liczby szkodników i nieprzewidywalnych zjawisk pogodowych, takich jak tajfuny i huragany.

Oleje adaptogenne

Choć istnieją pewne obawy dotyczące stosowania adaptogenów jako naturalnych metod radzenia sobie ze stresem, są one generalnie bezpieczne w użyciu. Jednak niektórzy ludzie mogą chcieć najpierw zasięgnąć porady lekarza przed użyciem tych suplementów. Ponadto, mogą one wchodzić w interakcje z niektórymi lekami na receptę. Zawsze najlepiej jest porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek reżimu suplementów, ponieważ ważne jest, aby poznać skutki uboczne każdego leku, zanim zaczniesz go brać.

Adaptogeny to rodzina roślin, które występują w różnych formach. Jedną z najbardziej popularnych jest ashwagandha. Był to szósty najpopularniejszy suplement ziołowy w 2016 roku, ze sprzedażą 10 milionów dolarów w sklepach naturalnych. Większość produktów adaptogennych jest sprzedawana w formie suplementów, w połączeniu z innymi składnikami. Rynek jest jeszcze mały, ale rośnie.

Plasterek Cytryny © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Kontakt