Przejdź do treści

Jak Zacząć Dbać O Kondycję?

  • Zdrowie
Jak Zacząć Dbać O Kondycję?

Jeśli nie ćwiczysz regularnie, istnieje wiele sposobów, aby dostać się do formy. Na przykład, możesz zacząć od zapisania się do rekreacyjnej drużyny sportowej. Możesz również grać w regularne gry pickup. Spróbuj uprawiać nowy sport od czasu do czasu, a wkrótce przekonasz się, że nie czuje się jak praca i stanie się osobistym motywatorem.

Ćwiczenia są lepsze niż brak ćwiczeń

Lepiej jest wykonywać jakieś ćwiczenia niż żadne, nawet jeśli zajmuje to tylko pięć minut dziennie. Ważne jest, aby pamiętać, że ćwiczenia, które wykonujesz nie muszą być uciążliwe i powinny być zabawą. Możesz ćwiczyć tańcząc, oglądając telewizję, słuchając muzyki lub spacerując. Upewnij się tylko, że ćwiczysz na różne sposoby i trochę to wymieszaj. Możesz również ćwiczyć w domu, wchodząc po schodach, spacerując po centrum handlowym lub korzystając z siłowni.

Aktywność fizyczna ma kilka zalet, w tym poprawę zdrowia płuc i zwiększenie poziomu energii. Poprawia również wydajność twojego serca i mięśni. Gdy ćwiczysz regularnie, zwiększasz przepływ krwi do serca i dostarczasz więcej tlenu do pracujących mięśni.

Ustalanie celów

Aby uzyskać kondycję, musisz ustalić cele. Łatwiej jest trzymać się planu, jeśli masz konkretne cele. Na przykład, powinieneś dążyć do podniesienia co najmniej 50 funtów 10 razy lub wykonać co najmniej jedno podciągnięcie. W zależności od obecnego poziomu sprawności, możesz wyznaczyć wiele celów.

Twoje cele powinny być realistyczne. Upewnij się, że będą one osiągalne i utrzymuj je w prostocie. Wyznaczanie zbyt wielu celów może sprawić, że trudno będzie utrzymać motywację. Spróbuj stworzyć kilka osiągalnych celów, które utrzymają twoją motywację.

Tworzenie harmonogramu ćwiczeń

Zajęty harmonogram może sprawić, że ćwiczenia będą trudne do zmieszczenia. Ale to nie oznacza, że musisz całkowicie zrezygnować z ćwiczeń. Możesz dodać ćwiczenia do swojego dnia, planując dziesięciominutowe interwały. Chodzi o znalezienie odpowiednich czasów i miejsc do ćwiczeń i uczynienie ich częścią codziennej rutyny.

Kiedy zaczynasz nową rutynę, jest bardziej prawdopodobne, że będziesz się jej trzymać. Na przykład, jeśli ustalisz dzienny cel, aby przebiec pięć kilometrów, zacznij od krótszego biegu i stopniowo zwiększaj dystans. Dzięki temu Twoje cele będą łatwiejsze do zrealizowania, a Ty będziesz mieć motywację. Przed rozpoczęciem nowego harmonogramu ćwiczeń, wykonaj badania lekarskie, aby określić swój obecny poziom sprawności fizycznej. Kiedy już będziesz zdrowy, zacznij włączać ćwiczenia do swojego codziennego harmonogramu. Trzymanie się harmonogramu pomoże Ci uniknąć kontuzji i zobaczyć wyniki.

Wychodzenie na zewnątrz

Wychodzenie na zewnątrz jest nie tylko doskonałym sposobem na ćwiczenia, ale także poprawia Twój nastrój. Ćwiczenia na świeżym powietrzu skłaniają Twój organizm do uwalniania endorfin, które mogą poprawić Twój nastrój. Przebywanie na zewnątrz w świetle słonecznym wyzwala ten proces. Ćwiczenia również spalają kalorie i poprawiają twój system odpornościowy.

Dobry czas na ćwiczenia na świeżym powietrzu jest wczesnym rankiem. Powietrze jest czystsze, a temperatura niższa w godzinach porannych. Poczujesz się też bardziej energiczny i będziesz miał mniej stresu. Ponadto, prawdopodobnie będziesz bardziej czujny i bardziej zmotywowany rano. Unikaj ćwiczeń w ekstremalnych warunkach, takich jak wysoki upał lub zimno, i upewnij się, że obserwujesz oznaki przegrzania.

Spacer

Jeśli nie jesteś pewien, jak zacząć, oto kilka wskazówek, które sprawią, że znajdziesz się na właściwej drodze. Po pierwsze, wyznacz sobie cel. Na przykład, możesz zacząć od chodzenia pięć minut więcej dziennie, a następnie zwiększyć ten cel o pięć minut więcej w tygodniu. Możesz również zachęcić przyjaciela, aby dołączył do Ciebie i uczynić z tego regularną rutynę. Rozważ również wybieranie nowych tras i chodzenie po wzgórzach i schodach. Możesz chcieć powiedzieć przyjacielowi, gdzie idziesz, i prowadzić dziennik aktywności.

Chodzenie jest również świetne dla utraty wagi. Jedno z badań na California State University, Long Beach, wykazało, że chodzenie spala około 200 kalorii na godzinę. Chodzenie tonizuje również mięśnie rąk i nóg, poprawia zakres ruchu i przenosi nacisk ze stawów na mięśnie.

Uprawianie sportu

Uprawianie sportu to świetny trening dla całego ciała. Poprawia przepływ krwi w całym ciele, pomaga rozwijać wytrzymałość i pomaga budować beztłuszczową masę mięśniową. Uprawianie sportu wiąże się również z większą aktywnością fizyczną niż regularne ćwiczenia, dzięki czemu jest o wiele przyjemniejsze niż trening na siłowni.

Większość sportów wymaga połączenia siły, wytrzymałości, elastyczności i równowagi. Regularne ćwiczenia pomagają zachować aktywność i motywację. Rywalizacja z innymi jest świetnym czynnikiem motywacyjnym, jak również. W zależności od sportu, intensywność aktywności może się różnić, ale większość sportów jest umiarkowana do energicznej w intensywności. Oznacza to, że Twoje tętno jest wyższe, a oddech cięższy, w porównaniu do osób nieuczestniczących w zajęciach.

Plasterek Cytryny © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Kontakt